Знаци кои покажуваат дека шефот има нетрпеливост кон вас

Постои сомнеж дека на шефот не сте му симпатични, но сакате да бидете сигурни со цел да се обидете да ја смените ситуацијата.

Според Бизнис Инсајдер, постојат знаци кои сигурно ќе ви дадат одговор. Тие понекогаш се многу добро прикриени, но не е тешко да се откријат доколку се обрне внимание на неговото однесување.1. Ве исклучува од одлуките. Така покажува дека можеби не го почитува вашето мислење.

2. Ако не ви каже „Добро утро“ кога ќе дојдете на работа, ниту „Довидување“ кога ќе си одите дома, ниту возвраќа кога вие први ќе му кажете, тоа може да биде сигнал дека не сте му симпатични.

3. Не ви дозволува сами да донесете одлуки, туку надгледува се што работите и тој донесува одлука.

4. Немате добра комуникација. Разговарате главно кратко и кога нешто ќе го прашате одговара кратко.5. Не сака со вас да води подолги разговори.

6. Индиферентен е кон вашите резултати и не зборува за планови за ваше унапредување.

7. Се однесува на начин со кој сака да направи да се чувствувате непријатно или да ве посрамоти кога сте во група луѓе или на јавен настан.

8. Со непочитување ја критикува вашата работа.

9. Ви дава бесмислени обврски, кои ви одземаат време, немаат смисла и не се согласно вашите способности и задачи.

10. Го избегнува погледот за да не забележите во него нетрпеливост.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби