Древна кинеска наука: Лицето открива какви љубовници сме

Проучувајќи ја древната кинеска филозофија, сексологот Трејси Кокс изградила своја теорија дека лицето го открива сѐ она што треба да го знаеме за партнерот во однос на љубовта и сексот, колку е тој /таа слободен/-на, верен/-на, топол/-а, имагинативен/-на…

ОчиАко имате потемна боја на очите, тоа значи дека сте страсни, топли и отворени. Синооките и зеленооките се креативни во сексуалниот живот, но често се и неверни како партнери, а оние со кафени очи се дури и уште поголеми авантуристи.

Усни

Големите и полни усни укажуваат на сензуални, несебични љубовници, а по малку и имагинативни и инвентивни. Пополната долна усна е карактеристика на хедонистите во сè, па дури и во љубовта, додека пак, ако таа е потенка, личноста најверојатно е студена и воздржана.

Нос

Малиот нос е симбол на сексуална скромност, а оној којшто е малку заоблен надолу – на сензуалност. Луѓето со тап нос обично се страствени, додека пак, оние со чпртав, се романтични и верни.

УшиЛуѓе со мали ушни школки се отворени и посветени на љубените, а оние со поголеми уши важат за сензуални и страсни љубовници, кои сепак сакаат и „нешто настрана”.

Веѓи

Ретките и кратки веѓи се признак за посветеност и пожртвуваност во љубовта, но и на скромност во желбата за секс. За оние со густи веѓи, се вели дека се сензуални, но и неверни.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби