Козметички маски за лице кои совршено одговараат на неговата форма

Козметичката компанија Neutrogena ја зацврстува својата позиција во светот на технологијата и собирањето на податоци со нивниот нов продукт – 3D принтана маска за лице направена според слики од лицето на корисникот која совршено одговара на неговата форма и која испорачува локализирани третмани на кожата.



Секоја MaskiD маска може да биде нагодена според специфичните кожни состојби на личноста која ќе ја носи, за да испорачува состојки како витамин Ц и екстракт од цветот feverfew. Така, доколку кожата на вашето чело има потреба од различен третман од онаа на образите, со оваа маска ќе може да ги третирате двете истовремено.

Маската која беше прикажана на CES 2019 ќе може да се модифицира преку iOS апликација, а сега засега нејзината цена не е позната.



Од Neutrogena велат дека персоналните податоци кои ќе бидат споделувани преку апликацијата ќе служат исклучиво за подобрување на рутината за третман на кожата и дека нема да бидат продавани.

Тие исто така ќе бидат користени и за подобрување на останатите нивни продукти и за нудење на специфични препораки на разни продукти во зависност од кожата на корисникот.



Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1270.- Умре францускиот крал Луј Деветти, кој во...
1530.- Роден е Иван Четврти Василевич - Грозни,...
1718.- Француските доселеници во Америка во...
1744.- Роден е германскиот писател, историчар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби