ПОГОДЕТЕ ЗОШТО

Емили Блант го има најкоментираниот фустан на SAG наградите

Традиционалното доделување на SAG (Screen Actors Guild) наградите и овој пат им даде доволно материјал на модните критичари да ги коментираат холивудските ѕвезди со денови.

Сакала или не, Емили Блант, е онаа чиј изглед предизвика најголемо внимание, но не на начин кој што би го посакала.


Актерката, која беше прогласена за Најдобра актерка во споредна улога за филмот „A Quiet Place“,имавме можност да ја видиме во розова креација поради која доби лавина од коментари на социјалните мрежи.

Многумина го споредија изгледот на Блант со оној на женски полов орган, токму поради необичниот крој.

Стилистите на Лејди Гага повторно избраа раскошен фустан, овој пат од Dior.

Интересно е што модното парче кое го носеше таа, го имаше своето деби на ревијата во Париз што се одржа во понеделникот.Двете дами кои поентираа високо кај модните критичари несомнено се Кетрин Зета Џонс и Маргот Роби.

Кетрин блесна покрај сопруг, актерот Мајкл Даглас, во темно син гламурозен фустан од Zuhair Murad , додека Маргот пленеше погледи во едноставна, но впечатлива златно- бела креација од Chanel.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби