Бриен од Тарт како цветна божица на премиерата на „Game of Thrones“

Англиската актерка Гвендолин Кристи која во „Game of Thrones“ ја гледаме во улогата на Бриен од Тарт блесна во полн сјај на премиерата на последната сезона од познатата серија.Кристи изгледаше просто божествено во раскошниот фустан од пролетната колекција на холандската дизајнерката Iris van Herpen. Креацијата е изработена од повеќе слоеви на органза и свила со живописен цветен принт, и е посебен на спој мода и уметност.

Ова несомнено беше едно од највпечатливите модни парчиња кои во изминатиов период ги видовме на црвениот тепих.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби