Направи сам: 5 идеи за новогодишни украси

Правењето на интересни новогодишни украси никогаш не било полесно!

Наместо да ги трошите парите на веќе изработени лампиони, засукајте ги ракавите и обидете се да направите нешто уникатно.

Освен тоа што ќе ја покажете својата креативност, децата ќе бидат пресреќни со идејата да ви помогнат во украсувањето.

1.Лампиони со туш и светки

 

2.Ѕвезда од хартија

 

3.Пет идеи за лампиони од стиропор4.Елка од хартија


 

5.Уникатен лампион од ткаенинаПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Ведро

17°C
Битола
Ретки облаци
16°C
Охрид
Ретки облаци
17°C
Скопје
Виц на денот
Отишол Трпе на часови по падобранство. Скока Трпе од авион, ја тегне рачката, а падобранов не се отвара, и плеснува на земја....
- Ебате падобранот ебате, очи ќе си истерам !!!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Поради изведување работи на пат (минирање) на патот А2 Кичево – Охрид кај месноста викана Лавчански корита, на денеска во период од 16 до 17 часот ќе има прекин во...
Верски календар
Света Февронија беше римјанка, ќерка на сенаторот Просфор. Во својата рана младост го напушти домот и отиде на Исток, каде што се замонаши во еден манастир. Кога дојде времето...
На денешен ден
1497.- Португалскиот морепловец Васко де Гама со...
1621-. Во Шато Тиери е роден Жан де Ла Фонтен,...
1709.- Руската војска под водство на царот Петар...
1809.- Во Крапина е роден Људевит Гај, голем...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби