Во Грција останува на сила забраната за училишни екскурзии во странство

Грчкото Министерство за образование соопшти дека останува на ставот да ги забрани средношколските екскурзии во странство, мерка која беше воведена со цел да се избегне ситуацијата децата од посиромашни семејства да бидат засрамени пред соучениците затоа што немаат пари за поскапи патувања.

Еден исклучок од ова правило е традиционалната петдневна екскурзија на матурантите, која се уште може да биде организирана во странство.
Училиштата се повикани сите образовни екскурзии да се организираат во Грција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто е добро плавуша да седи до тебе кога возиш?
- Можеш во секое време да паркираш на место за инвалиди.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Наместа влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. АМСМ препорачува внимателно...
Верски календар
На денешен ден
1744.- Во Неапол умре Џовани Батиста Вико,...
1793.- Во Париз е гилотиран францускиот крал Луј...
1905.- Роден е францускиот моден креатор...
1919.- Во Даблин, Конгресот на партијата "Шин...