„Курир“: Дачиќ добива анонимни закани

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ добива анонимни писма со заканувачка содржина, пишува „Курир“.Како што наведува изворот на весникот, заканите упатени кон Дачиќ, како и кон неговото семејство, пристигнуваат неколку пати месечно, а напишани се рачно.

Најчести се заканите од Хрватска, Албанија и Косово, наведува соговорникот на „Курир“ и додава дека исти лица ги испраќаат повеќе пати.

Според него, протоколот е таков што за секоја закана мора да се пријави во полиција и во Безбедносно информативната агенција (БИА).

Дачиќ за „Курир“ изјави дека долго време се занимава со политика при што се навикнал на закани и оти не го интересираат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...