Собраниската седница за Буџетот најверојатно во среда

Собраниската седница за Буџетот за 2018 година најверојатно ќе започне во среда, доколку по утрешната седница Владата го врати дополнителниот предлог до Парламентот.Ова е договорено на редовната понеделничка координативна средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствуваа претставници на ВМРО-ДПМНЕ.

Во однос на одредени други закони за кои ќе треба и поддршка од опозицијата, според информациите, во Собранието ќе се чека доаѓањето на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на заседанијата и собраниските тела. Се чека, како што се посочува, да помине конгресот на опозициската партија на 23 декември во Валандово.

И денеска во работата на собраниските тела нема пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијаа, освен Панчо Минов кој присуствуваше на дебата на Постојаната анкетна комисија за заштита на слободите и правата на граѓанинотПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто е добро плавуша да седи до тебе кога возиш?
- Можеш во секое време да паркираш на место за инвалиди.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Наместа влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. АМСМ препорачува внимателно...
Верски календар
На денешен ден
1744.- Во Неапол умре Џовани Батиста Вико,...
1793.- Во Париз е гилотиран францускиот крал Луј...
1905.- Роден е францускиот моден креатор...
1919.- Во Даблин, Конгресот на партијата "Шин...