Слаб земјотрес регистриран на грчките острови Лезбос и Хиос

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран на грчките острови Лезбос и Хиос, соопшти Геодинамичкиот институт во Атина.
Епицентарот на земјотресот бил во заливот во близина на турскиот град Измир.
На погодените земјотреси не е е регистрирана материјална штета.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Мамо, мамо, што е тоа оргазам?
- Не знам сине, оди прашај го татко ти.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
42. п.н.е.- Римскиот политичар Марко Јуниј Брут...
1596.- Турската војска на султанот Мухамед ИИИ...
1764.- Во Париз умре Жан Мари Леклер, француски...
1817.- Роден е францускиот лексикограф и...