Тревога во Брисел

Полицијата блокира една зграда во бриселскиот кварт Фора, во која наводно се наоѓаат неколку вооружени напаѓачи.
Според локалните власти во тек е специјална операција.
- Можно е еден или повеќе вооружени лица да се наоѓаат во зградата, истакнаа претставници на локалната власт.
Над тој дел во Брисел забележани се и хеликоптери.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто втори февруари го викаат педерски празник? Зашто на хрватски се вика "Други - другога ..."
Се шета лисицата низ шумата, мртва - гладна, кога од една грмушка слуша...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Кенија
1642. - Холандскиот морепловец Абел Тасман го...
1821.- Во Руан е роден Гистав Флобер, француски...
1922. - Во Бенешов, кај Прага, е роден Франтишек...