Во полициска акција против меѓународни шверцери на дрога во Шпанија уапсени 18 лица

Во акција за разбивање меѓународен синџир за трговија со дрога, во Шпанија се уапсени 18 лица, меѓу кои и двајца српски пилоти.

Србите, со хеликоптери ја пренесувале дрогата за еден од најголемите светски картели и учествувале во трговија со луѓе. Криминалната група била специјализирана за криумчарење хашиш, кој со хеликоптери бил пренесуван од Мароко во Шпанија.

Во акцијата се запленети три возила, неколку мобилни телефони, инструменти за летање, изводи од банка и околу 18 илјади евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оди Мујо низ Сахара со пешкир на грб и сретнува бедуин и го прашува: уште колку има до морето?
Бедуинот му одговара: па околу 3000км.
Мујо: еј многу далеку, но плажава ви е...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...