Маж се саморазнесе во Сплит

Маж се разнесе со експлозивна направа во Сплит, соопшти денеска локалната полиција.
Инцидентот се случил во 10 часот и 20 минути пред стан во зградата каде живеел човекот.

Се работи за маж на возраст од 54 години, кој работел во сплитското бродоградилиште и кој неодамна се расправал со раководството и заминал во пензија.
Хрватските медиуми јавуваат дека во станот бил член на неговото семејство.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Спортски пилот на аеро митинг прави лупинзи, и одеднаш забележува дека му се запалил десниот мотор.Веднаш се јавува во контролната кула:
- Десниот мотор се запали,што да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1584.- Вo Санкт Петербург умре Иван Четврти...
1745.- Умре англискиот државник Роберт Волпол,...
1837.- Роден е американскиот државник Стивен...
1842.- Роден е францускиот писател Стефан...