Комбе удри во зграда на холандскиот весник „Де Телеграф“

Холандската полиција соопшти дека комбе удрило во влезот на зграда каде што се наоѓа националниот весник Де Телеграф, по што избувнал пожар.

Во инцидентот, што се случи во предградие на Амстердам, нема повредени. Главниот уредник на весникот Пол Јансен, наведува дека наводно тоа бил намерен напад.

- Ние нема да дозволиме тие да ни плашат, рече Јансен, додавајќи дека „јасно е дека немаат сите пријатели".

Холандски медиуми јавуваат дека патеката по која се движело комбето покажува дека возачот намерно удрил во зградата.

Возачот заедно со соучесник по инцидентот, што се случил околу четири часот наутро, избегал со друго возило. Тој весник е најтиражен во Холандија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Знаете ли зошто статуата на слободата во Њујорк е жена?
-Им требало празна глава за да направат ресторант!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...