Германија: Осуден пар за педофилија, мајка на своето дете му била макро

Суд во југозападна Германија осуди пар, кој нудел дете на педофили преку интернет. Жената Берин Т. (48) е осудена на 14,5 години затвор, бидејќи за онлајн проституција на својот син земала пари. Нејзиниот партнер Кристијан Л. (39) е осуден на 13,5 години затвор. Двајцата признале дека, не само што го нуделе момчето на многу клиенти, тие и самите го злоставувале.

Судот тврди дека мајката и нејзиниот партнер допуштале многу странци и локални луѓе, да го злоставуваат деветгодишното момче во текот на две години, во замена за илјада евра.

Покрај парот, судот уапси уште осум лица, а тројца Германци, еден Швајцарец и еден шпански државјанин се осудени на казна затвор од осум до десет години.
Иследниците изјавиле дека ова е најстрашниот случај на злоставување на дете, кој некогаш го виделе. Злосторството се случувало во градот Штауфен.

На интернет се појавија и видео снимки на тие злосторства, а на некои од нив се гледа врзано момче со маска на лице.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...