Рејтингот на Путин – најмал во последните пет години

Москва, 22 ноември 2018 (МИА) – Популарноста на рускиот претседател Владимир Путин е помала од 60 отсто, што ја прави најниска во последните пет години, покажуваат резултатите од анкетата која ја спроведе рускиот центар Левада.

Истражувањето на јавното мислење покажа дека на претседателски избори во 2024 година, за Путин би гласале 56 отсто од испитаниците. Тоа претставува пад на популарноста од 10 отсто во однос на мината година. Последен пат Путин имал рејтинг после 60 отсто беше во 2013 година. ссм/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто втори февруари го викаат педерски празник? Зашто на хрватски се вика "Други - другога ..."
Се шета лисицата низ шумата, мртва - гладна, кога од една грмушка слуша...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Кенија
1642. - Холандскиот морепловец Абел Тасман го...
1821.- Во Руан е роден Гистав Флобер, француски...
1922. - Во Бенешов, кај Прага, е роден Франтишек...