Поради бомбашки закани евакуирани 10 трговски центри во Москва

Руската полиција претпладнево евекуираше неколку илјади лица од 10 трговски центри во Москва, поради добиени закани за поставени бомби во нив.– Оперативните служби добија сигнали за бомбашка закана во 10 трговски центри. Од објектите се евакуирани неколку илјади лица, соопшти претставник на руската полиција.

Како што јави ТАСС, во моментов реоните околу трговските центри се блокирани од полицијата, чии припадници ги проверуваат објектите.

Меѓу евакуираните трговски центри се и „Цветној“, „Атриум“, „Магаполис“, „Капитолиј“, „Хорошо“ и „Горбушкин Двор“.

Во периодот од септември до декември 2017 година во Русија беа регистирани серија лажни закани за поставени бомби, поради што беа евакуирани над 2,6 милиони лица од околу 4.000 објекти.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто втори февруари го викаат педерски празник? Зашто на хрватски се вика "Други - другога ..."
Се шета лисицата низ шумата, мртва - гладна, кога од една грмушка слуша...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Кенија
1642. - Холандскиот морепловец Абел Тасман го...
1821.- Во Руан е роден Гистав Флобер, француски...
1922. - Во Бенешов, кај Прага, е роден Франтишек...