Бенон: Европските интеграции се „мртви“

Поранешниот стратег на Белата куќа Стив Бенон изјави дека откако на изборите за ЕП во Италија, Франција и Британија победиле националистичките и популистичките партии, европските интеграции се „мртви“.Бенон смета дека резултатите од изборите покажуваат оти европскиот центар е урнат и дека традиционалната десна и лева ориентација во политиката е заменета со битка на националистичките против глобалистичките сили.

– Народот ги враќа своите земји и тоа е само почеток, истакна Бенон.

Според него, „супергрупата“ на евроскептични партии ќе го блокира секој обид за продлабочување на интеграциите меѓу земјите членки на ЕУ.

– Секој ден ќе биде како битка за Сталинград, заклучи поранешниот стратег на Белата куќа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за стандардизација.
322 п.н.е.- Во храмот на боговите Посејдон, на...
1066.- Норманската инвазиска армија на војводата...
1322.- Војската на шкотскиот крал Роберт I силно...