Анкета: Мнозинство Британци за „Брегзит по секоја цена“

Повеќето Британци се со став дека премиерот Борис Џонсон треба да ја изведе Велика Британија од ЕУ „со сите средства“. Тоа се резултати од анкета за Дејли телеграф.Педесет и четири отсто од анкетираните велат дека се согласни со тврдењето дека „Џонсон треба да обезбеди Брегзит со сите средства, вклучително да повтори седница на Парламентот ако е неопходно за да не дозволи пратениците да го спречат“.

Четириесет и шест отсто не се согласуваат со тоа.

Биле анкетирани 1.645 луѓе и од резултатите се исклучени лица кои немале став за прашањето. Во анкетата поддршката на Конзервативната партија е зголемена за шест отсто на 31 отсто, а 27 отсто ја поддржуваа опозициската Лабуристичка партија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...