Разбојник нападнал и ограбил скопјанец

Непознат сторител синоќа во 23.55 часот во сервис на улицата „Илинденска“ во Скопје извршил разбојништво над 33-годишниот скопјанец Д.А.Откако Д.А. го паркирал товарното моторно возило „Цитроен“ со скопски регистарски ознаки, сторителот го удрил со тврд предмет по главата. Оштетениот се онесвестил и паднал на земја, а кога се освестил забележал дека му биле одземени 7.000 денари и мобилен телефон.
МВР информира дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...