Оштетен патнички воз во близина на Гостивар

Патничкиот воз бр. 660 што сообраќа на релација Скопје-Кичево, вчера во 18:10 часот наишол и удрил во поставени камења на делот од пругата меѓу железничките станици Жеровјане и Гостивар,  при што од ударот е предизвикано оштетување на моторот и карданот, поради што возот застанал веднаш по ударот.

Како што информира МВР, повредени патници нема, а железничкиот сообраќај на тој дел од пругата бил во прекин.
Во 23 часот сообраќајот е нормализиран.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто е добро плавуша да седи до тебе кога возиш?
- Можеш во секое време да паркираш на место за инвалиди.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Наместа влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. АМСМ препорачува внимателно...
Верски календар
На денешен ден
1744.- Во Неапол умре Џовани Батиста Вико,...
1793.- Во Париз е гилотиран францускиот крал Луј...
1905.- Роден е францускиот моден креатор...
1919.- Во Даблин, Конгресот на партијата "Шин...