ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ вечер се очекува да одржи седница на Централниот комитет на партијата, на која треба да се избираат нови членови на Извршниот комитет.
Извршниот комитет е политичко-извршен орган на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, чиј број се утврдува со одлука за негов избор.

Со работата на Извршниот комитет координираат претседателот и потпретседателите на партијата. Нема информација за тоа колкумина од засега се уште актуелните триесетина членови на ИК, ќе останат во неговиот состав.
Како што информираат од ВМРО-ДПМНЕ, пренесува МИА, на седницата се очекува да се дискутира и за актуелната политичка состојба.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...