Мајката на Костадинов ќе се повлече од работното место во струмичкиот катастар

Мајката на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, ќе се повлече од работното место во Централен регистар во Струмица, по најавите од премиерот Зоран Заев дека дел од роднините на функционерите ќе се повлечат од своите работни места во државните институции.

– Иако мојата мајка е вработена на транспарентен начин, каде се испочитувани сите законски процедури, јас разговарав со нејзе и таа ќе се повлече од работното место, најави Костадинов, одговорајќи на новинарски прашања по денешната изјава за медиумите пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Тој додаде дека очекува овој принцип да го следат и останати функционери.

По премиерот Заев, денеска и министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, најави повлекување на лица блиски до функционерите на власта, по реакциите во јавноста за случаи на непотизам со вработувања во државни институции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...