Околу 2.000 патници останале во целосна темнина на крстарање

Сиднеј, 9 август 2017 (МИА) - Патниците на бродот што пловел од Сиднеј кон Дубаи поминале десет денови во целосна темнина, а причината за тоа бил потенцијален напад од страна на сомалиските гусари во Индискиот Океан и Арапското Море.
Речиси 2.000 патници поминале 10 денови од 94, колку што траело крстарењето, во целосна тишина и темнина, бидејќи во последните месеци сомалиските гусари киднапирале неколку лица на регионот околу Арапскиот Полуостров.
Меѓу патниците се создала паника, бидејќи почнале да веруваат оти се подготвува терористички напад, а капетанот на бродот почнал да го обучува персоналот на потенцијален напад.
Бродот на крајот без проблеми пристигнал во Дубаи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
ТЕОРИЈА НА РЕЛАТИВНОСТА (ЗА НЕРАМНОМЕРНОСТА)

В кревет:
Погледнуваш на саатот, 7:45
Погледнуваш по 5 минути, 8:45

На работа:
Погледнуваш на саатот, 14:20
Погледнуваш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1545.- Бродот „Мери Роус“, гордост на воената...
1814.- Роден е американскиот пронаоѓач Семјуел...
1834.- Во Париз е роден Едгар Дега, француски...
1866.- Умре германскиот математичар Георг...