САД одобрија продажба на ракетниот систем ТХААД за Саудиска Арабија

Вашингтон, 7 октомври 2017 (МИА) - Американската Влада одобри продажба на одбранбениот ракетен систем ТХААД за Саудиска Арабија во вредност од 15 милијарди долари, соопшти Стејт департментот.
- Оваа продажба го поттикнува интересот на САД за националната безбедност и надворешната политика и ја поддржува на долг временски безбедноста на Саудиска Арабија и заливскиот регион, без разлика на иранските и други регионални закани, се наведува во соопштението.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се собрале репрезентациите на Колумбија и Јамајка.
Едните ја испушиле тревата, а другите ги ишмркале цртите.
Натпреварот бил одложен.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1531. Папата Клемент VII нареди во португалската...
1538.- Папата Павле III го исклучи од...
1718.- Англија и објави војна на Шпанија.
1749.- Роден е Доменико Чимароза, италијански...