Трамп: Подготвен сум за дијалог со Русија

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека е подготвен за дијалог со Русија.

На новинарско прашање на Светскиот економски форум во Давос дали планира да се вклучи во дијалог со Русија, Трамп одговори: „Се надеваме на тоа".

Американскиот претседател негираше дека сака да го разреши специјалниот обвинител Роберт Мјулер, кој го испитува можното руско мешање на изборите во САД, како што објави „Њујорк тајмс“.

- Лажни вести, луѓе. Лажен весник. Типични лажни приказни на „Њујорк тајмс“, рече Трамп.

Според „Њујорк тајмс“, Трамп наредил Мјулер да биде отпуштен во јуни, но се откажал од својата одлука откако шефот на адвокатската канцеларија во Белата куќа, Доналд Мекган се заканил дека ќе поднесе оставка.

Весникот се повикува на четири информирани извори.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Што е разликата помеѓу Градскиот трговски центар и Светскиот трговски центар во Њујорк.
- Нашиот има 3 ката повеќе.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Нормализиран сообраќајот за тешки товарни возила на планинскиот премин Маврово од 07:50 часот. Oд 06:00 часот сообраќајот за ТМВ на патниот правец ,Кичево - Гостивар“ кај...
Верски календар
На денешен ден
1574.- Изби верската војна меѓу француските...
1685.- Во Хале е роден Георг Фридрих Хендл,...
1792.- Умре англискиот сликар Џошуа Рејнолдс,...
1821.- Умре англискиот писател Џон Китс, еден од...