Трамп: Јас сум стабилен гениј

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека објавува твитови од кревет, за време на доручекот или ручекот, но воглавно на утро и на вечер, бидејќи за време на денот е зафатен.

Тој во интервју за британската телевизија ИТВ изјави дека е „стабилен гениј“ и оти јаде квалитетна храна. Кога новинарот го потсети на негова претходна изјава дека јаде хамбургери и пие кока кола, Трамп изјави дека јаде квалитетна и здрава храна подготвена од најдобрите светски кувари и дека повремено сака да јада „брза храна“.

- Во суштина мислам дека добро се хранам, посочи Трамп.
Американскиот претседател коментиртајќи за критиките од страна на жените, посочи дека ги поддржува жените и оти тие тоа го разбираат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Што е разликата помеѓу Градскиот трговски центар и Светскиот трговски центар во Њујорк.
- Нашиот има 3 ката повеќе.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Нормализиран сообраќајот за тешки товарни возила на планинскиот премин Маврово од 07:50 часот. Oд 06:00 часот сообраќајот за ТМВ на патниот правец ,Кичево - Гостивар“ кај...
Верски календар
На денешен ден
1574.- Изби верската војна меѓу француските...
1685.- Во Хале е роден Георг Фридрих Хендл,...
1792.- Умре англискиот сликар Џошуа Рејнолдс,...
1821.- Умре англискиот писател Џон Китс, еден од...