САД ја објавија „листата на Путин“

Американскиот Секретаријат за финансии објави листа со 114 политичари и 96 бизнисмени од Русија, сите вредни над милијарда долари, кои се сметаат за блиски на претседателот Владимир Путин.

Така наречената „листа на Путин“ засега не предвидува санкции за лицата посочени во неа, но е објавена во рамките на американските активности да посочат внимание врз руските власти.

На неа се премиерот Димитри Медведев, шефот на кабинетот на Путин, Антон Ваино и помошникот на претседателот Владислав Сурков.
Од бизнисмените, на листата се директорите на Газпром и на Лукоил, Алексеј Милер и Вагит Алекперов, потоа Евгениј Касперски од истоимената софтвер компанија, Роман Абрамович, Олег Дерипаска, браќата Аркадиј и Борис Ротенберг и дуруги.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Што е разликата помеѓу Градскиот трговски центар и Светскиот трговски центар во Њујорк.
- Нашиот има 3 ката повеќе.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Нормализиран сообраќајот за тешки товарни возила на планинскиот премин Маврово од 07:50 часот. Oд 06:00 часот сообраќајот за ТМВ на патниот правец ,Кичево - Гостивар“ кај...
Верски календар
На денешен ден
1574.- Изби верската војна меѓу француските...
1685.- Во Хале е роден Георг Фридрих Хендл,...
1792.- Умре англискиот сликар Џошуа Рејнолдс,...
1821.- Умре англискиот писател Џон Китс, еден од...