САД повлекуваат дипломати од Кина, симптомите исти како на Куба

Вашингтон, 7 јуни 2018 (МИА) – Стејт департментот повлече група дипломати од градот Гуаннгџоу во Кина поради загриженост дека страдаат од мистериозна болест што личи на оштетување на мозокот, со симптоми слични што ги имаа дипломатите на Куба лани.
Според портпаролката Хедер Науерт, откако е потврдено дека еден вработен имал „медицински инцидент“, стејт департментот распоредил тим експерти да ги набљудуваат вработените во Конзулатот и членовите на нивните семејества.
Њујорк тајмс објави дека најмалку двајца американски дипломати се повлечени откако се разболеле слушајќи „чудни звуци“ во Кина.
Лани од американската Амбасада во Хавана беа повлечени вработени бидејќи кај нив било констатирано оштетување на мозокот за кое САД сметаат дека се предизвикани од чудни звуци.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца истражувачи бегаат од племе човекојадци и по некое време пристигнуваат до кањон широк најмалку 15 метри.
- Што ќе правиме сега? - прашува едниот.
- Ќе скокаме, ете што ќе...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Од 21.03.2019 на регионалниот патен правец Р1103 Неготино – Лакавица се извршуваат работи на пат,...
Верски календар
На денешен ден
1611.- Роден е Евлија Челебија, турски патописец....
1634.- Британските колонисти на чело со лордот...
1807.- Во Англија е забранета трговијата со...
1812.- Роден е Александар Иванович Херцен, руски...