Денис Родман: Ким е големо дете и мој пријател до крајот на животот

Некогашната ѕвезда на американската кошарка Денис Родман, кој петпати го посети Пјонгјанг по доаѓањето на власт на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, рече дека Ким „иако мал, е голем човек“.Во изјава за Си-Ен-Ен, со црвено капче со слоганот на кампањата на Доналд Трамп „Да ја направиме Америка повторно голема“, Родман оцени дека американскиот претседател „ќе заврши добра работа“.

- Мислам дека Доналд Трамп сфаќа дека Севернокорејците се едно срце и една душа, поттикнуваат восхит и меѓусебно се сакаат, рече Родман. Тој изрази надеж дека ќе го види Ким, за кого рече дека му е пријател за до крајот на животот“, пред да се врати во Пјонгјанг.

Родман, кој стана многу емотивен додека даваше изјава и се расплака пред камерата на Си-Ен-Ен, допатува во Сингапур ден пред Самитот во сопствена режија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца истражувачи бегаат од племе човекојадци и по некое време пристигнуваат до кањон широк најмалку 15 метри.
- Што ќе правиме сега? - прашува едниот.
- Ќе скокаме, ете што ќе...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Од 21.03.2019 на регионалниот патен правец Р1103 Неготино – Лакавица се извршуваат работи на пат,...
Верски календар
На денешен ден
1611.- Роден е Евлија Челебија, турски патописец....
1634.- Британските колонисти на чело со лордот...
1807.- Во Англија е забранета трговијата со...
1812.- Роден е Александар Иванович Херцен, руски...