Трамп: САД мора да имаат поцврста политика

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека Вашингтон мора да ја задржи „поцврстата политика“ за да го спречи влегувањето на милиони луѓе во САД.

- Мораме да имаме многу цврста политика. Инаку ќе имаме милиони и милиони луѓе кои влегуваат во нашата земја. Тоа не можеме да го дозволиме. Немаме избор, истакна Трамп.

Претходно, „Вашингтон пост“ објави дека администрацијата на Трамп ќе престане да ги тужи мигрантските родители кои заедно со децата нелегално ја преминале границата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Што да правиш ако плавуша фрли осигурач накај тебе?
- Бегај подалеку, има граната во устата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани по влажни коловози,наместа со остатоци од кашест снег по интервенцијата на Македонија пат. Слаб снег кој не се задржува на...
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на правата на човекот
1520.- Германскиот црковен реформатор Мартин...
1603.- Умре англискиот лекар и физичар Вилијам...
1810.- Францускиот цар Наполеон Први на Франција...