Трамп: Зборувам вистина секогаш кога можам

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави синоќа дека се труди да зборува вистина секогаш кога може и покрај тоа како го претставуваат медиумите.– Се трудам. Сакам секогаш да ја кажам вистината. Кога можам, зборувам вистина, изјави Трамп за Еј-Би-Си.

Трамп е често изложен на критики на американски медиуми и противници дека лаже или извртува вистина во врска со одделни работи.

– Понекогаш се случува нешто поинакво да се случило или променило. Но, секогаш сакам да ја зборувам вистината, рече Трамп. Политифакт, агенција на непрофитниот Институт на Појнтер на 11 страни објави лажни изјави на американскиот претседател.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...