Земјотрес од 5 степени ја погоди Австралија

Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во југозападниот дел на Австралија.Како што соопшти Американскиот геолошки институт, земјотресот се случил на длабочина од 10 километри под површината на земјата, со епицентар во близина на езерото Мјур во сојузната држава Западна Австралија.

Нема информации за жртви или предизвикани материјални штети, а не е проглаесна ниту опасност за можна појава на цунами.

Потресот со помал интензитет бил почувствуван на оддалеченост и до 150 километри од местото на епицентарот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...