Трамп сака САД да создадат телевизија која ќе и се спротивстави на Си-Ен-Ен

Американскиот претседател Доналд Трамп навести можност САД да основаат „сопствена светска медиумска мрежа“ за да се спротивстават на „лажните вести“ кои, како што рече, ги шири Си-Ен-Ен во светот.Трамп на Твитер напиша дека Си-Ен-Ен „во светот има моќен глас кој САД ги претставува на неправеден и погрешен начин“.

– Нешто мора да се направи, вклучувајќи ја и можноста САД да основаат сопствена Светска мрежа за да му покажеме на светот какви сме ние всушност, големи !, истакна американскиот претседател.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто втори февруари го викаат педерски празник? Зашто на хрватски се вика "Други - другога ..."
Се шета лисицата низ шумата, мртва - гладна, кога од една грмушка слуша...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Кенија
1642. - Холандскиот морепловец Абел Тасман го...
1821.- Во Руан е роден Гистав Флобер, француски...
1922. - Во Бенешов, кај Прага, е роден Франтишек...