Трамп: Ако има разумен договор, ја укинувам блокадата

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека е подготвен да поддржи „разумен договор“ меѓу лидерот на републиканците и лидерот на демократите во Сенатот, Мич Меконел и Чак Шумер за прекин на делумната блокада на американската Влада.– Ако постигнат разумен договор, ќе го поддржам, изјави Трамп пред состанок со републикански конгресмени.

Меконел и Шумер имаа синоќа средба по два неуспешни обида во Сенатот да се прекине блокадата што трае од 22 декември.

Претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси „ладно“ ја дочека понудата на Белата куќа да се усвои привремен нацрт буџет ако во него има „депозит“ за ѕидот на границата со Mексико. Запрашана за идејата за „депозит“, Пелоси рече дека тоа не е разумен предлог.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На час по биологија. Ајде деца кој ќе ми каже некое убаво цвеќе.
- Љубичица!
- Браво, многу убаво.
- Нарцис, учителке..
- Браво, многу убаво.
Малиот Трпе.
- Оргазам...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд известува дека на ден 19.08.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности за поставување на електрично осветлување на крстосница Катланово на магистрален...
Верски календар
На денешен ден
1846.- САД го анектираа Ново Мексико.
1862.- Во Сен Жермен-ан Леи е роден Клод Дебиси,...
1883.- Во Париз умре Иван Сергеевич Тургенев,...
1911.- Прочуеното дело на Леонардо да Винчи,...