Кина: Ги избодел сопругата и ќерката пред да усмрти шест пешаци

Мажот (44), кој денеска удри со автомобил во пешаци во градот Заојанг, и усмрти шест лица, а пред нападот ги избодел сопругата и ќерката, објави „Саут Чајна морнинг пост“.Мажот е убиен од страна на полицијата.

Во нападот, кој се случил во околу шест часот по локално време во провинција Хубеј, во централниот дел на земјата, загина и едно дете.

Во Кина во последните години зачестија нападите со автомобил. Во септември минатата година најмалку 11 луѓе беа убиени откако маж со автомобил влета во група пешаци во јужна Кина, поради одмазда што бил осуден за кривични дела.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...