Поради „доцнење на платата“ подметнал пожар, па ги убивал соседите кои бегале од огнот

Јужнокорејската полиција уапси 42-годишен маж обвинет за подметнување пожар и убиство на пет лица. Според полицијата, уапсениот прво подметнал пожар во неговиот стан, a потоа со нож ги напаѓал соседите кои се обидувале да побегнат од опожарената зграда.Притоа, тој усмртил пет лица, меѓу кои и едно 12-годишно девојче, а им нанел повреди на уште 13 други. Инцидентот се случил во јужнокорејскиот град Џинџу, што се наоѓа југоисточно од Сеул.

Полициски извори соопштија дека напаѓачот по апсењето изјавил оти го сторил сето тоа поради „доцнење на платата“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...