„Њујорк тајмс“: Трамп зел хипотекарен кредит од пет милиони долари

Американскиот претседател зел заем од банка од пет милиони долари под формата – хипотекарен кредит, објави Њујорк тајмс.По податоци на службата што следи финансии на американскиот претседател, актуелниот шеф на државата склучил договор за добивање заем за купување недвижен имот во 2018 година.

Сумата на кредитот е пет милиони долари.

Во документот се нагласува дека Трамп имал 14 кредити за околу 50 милиони долари. Претходно се појави информација дека претседателот на САД лани заработил 479 милиони долари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...