Plane nga shtëpia e Erdoganit janë gjetur në një shtëpi të shfrytëzuar nga një organizatë ekstremiste në Stamboll

Ankara, 16 prill (MIA) - Plane të hollësishme të dhomave në shtëpinë e kryeministrit Rexhep Taip Erdogan në lagjen Juskjudar të Stambollit janë gjetur gjatë operacionit të policisë në mars, të kryer kundër organizatës revolucionare ekstremiste dhe frontit për çlirim kombëtar, publikoi gazeta Miliet.

Planet janë zbuluar në një shtëpi të shfyrtëzuar nga organizata ilegale. Në të janë treguar qartë brendësia, por edhe rrethina e shtëpisë së kryeministrit.

Janë gjetur edhe foto nga rajoni në të cilin ndodhet shtëpia e Erdoganit.

Më vonë, siç thekson gazeta, është përforcuar sigurimi i kryeministrit.

Mediat publikojnë se organizata ilegale ka përgatitur plan për tentim atentati ndaj kryeministrit si reagim përkatës të arrestimit të liderit të saj për rajonin e Stambollit.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail