ЕВРОПА
Британија не треба да има илузија околу Брегзит и преговорите со ЕУ
Германскиот канцелар Ангела Меркел изјави денеска...
Анкета: Читателите на „Тајмс“ мислат дека Брегзит бил грешка
Поголемиот број Британци денес веруваат дека одлуката...
WOMAN
Писмо од љубовницата: Јас сум жената со која тој те изневерува
Не одговарам на стереотипот на другата жена. Знаеш на која мислам – онаа која има совршени фотографии на Instagram,
10 правила кои треба да ги почитува секој добар гостин
Кога прифаќате некоја покана за на гости, мора да им се заблагодарите на домаќините...
ИСХРАНА
Направете вкусни и здрави преливи за пролетни салати
Почнуваме да консумираме почесто зеленчук, но и да експериментираме...
ЗДРАВЈЕ
ТЕХНОЛОГИЈА
Huawei P10: Со еден клик до портрет од соништата
Телефонот користи прецизна 3D детекција на цртите на лицето
ПЛАНЕТА
НАУКА
Предвидување старост на осомничени преку крв
Научниците успеале да идентификуваат 16 клучни биомаркери за стареењето
CELEBRITY
Не бев само негова туку и нејзина љубовница
Кој ја кажува вистината, а кој лаже? Наводната љубовница, Лорејн Гилс, поднесе тужба против Мел Би
Елтон Џон мина две ноќи в болница поради инфекција
Британскиот пејач Елтон Џон мина две ноќи на интензивна нега поради можна смртоносна бактериска инфекција..
МУЗИКА
Ед Ширан завршува со кариерата како пејач?
Се појавија гласини дека Ед Ширан ќе се откаже од кариерата како пејач
ФИЛМ
Погледнете го трејлерот за новиот Dirty Dancing
Новата тричасовна верзија на филмот, ќе ја прошири оригиналната приказна
ПАНОРАМА
Комшика си ми или инспекторка?
- Ти кај беше синоќа? Те донесе некој со кола во 3:24, видов јас и врата ти отвори. Ама не се бакнавте, си викам ова девојче..
ПАТУВАМЕ
Дестинации кои треба да ги посетите во друштво со најдобриот пријател
Од време на време ни треба да избегаме на некое место со личност пред која..
ШТОС
ФУДБАЛ
Убедливи победи на Барселона и Реал Мадрид
Водечките две екипи во Примера, Барселона и Реал Мадрид остварија убедливи победи на дуелите одиграни синоќа од
Вилијан сака да оди кај Мурињо
Менаџерот на Манчестер најави дека сака да доведе барем четворица нови играчи,
КОШАРКА
Aгресивно и мудро го совладавме Карпош Соколи
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром против најголемиот противник за висок пласман ја остварија највисоката победа досега во Супер лигата...
Бостон и Вашингтон поведоа со 3-2 во плеј-офот
Екипите на Бостон и на Вашингтон ноќеска постигнаа победи и имаат водство од 3-2 во серијата против Чикаго односно..
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Анкета
Што треба да се преземе во врска со кучињата скитници?
Кучињата не прават ништо доколку не ги нападне некој
Општините во секој град мора под итно да го решат проблемот
Сите кучиња да се згрижат во стационари за кучиња
Да се успијат
Гласање за анкета
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Виц на денот
Влегува Трпе во кафеана. Ја здогледува шанкерката, многу ја бендисува. Арно ама околу неа на шанкот седеле десетина мажи. Трпе го вади пиштолот и ги упуцува сите. Приоѓа на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Верски календар
Мартин Исповедник. Свети Мартин живеел во седмиот во Рим. Неговиот живот, исто како и животот на свети Максим Исповедник го одбележа борбата против еретиците монотелити....
На денешен ден
1521.- На филипинскиот остров Макатан домородците...
1791.- Роден е Самјуел Морзе, американски...
1830.- Јужноамериканскиот револуционер Симон...
1905.- Кај месноста Свиланово, во близина на...
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица -...