• РЕПЕРТОАРИ

Кино Милениум

Репертоар од 12.01.2017 до 18.01.2017

КАКО ЛУДИ

Проекции: 
секој ден: 15:00

Режија: Paolo Virzì

Улоги: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Valentina Carnelutti, Sergio Albelli

На психијатриска клиника во Тоскана се раѓа пријателството помеѓу Беатрис и Донатела. Нивните животни приказни се различни, но се зближуваат за време на образовната работна програма надвор од клиниката, кога ќе им се укаже можност за бегство. Така започнува патот полн со авантура, кој ќе ги промени нивните животи и ќе им помогне да ја сфатат убавината на несовршенството.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt4621872/combined
ЗАКОН НА НОЌТА

Проекции: 
секој ден: 20:00

Режија: Ben Affleck

Улоги: Ben Affleck, Scott Eastwood, Zoe Saldana, Elle Fanning, Sienna Miller

Дејството на филмот се случува во времето на прохибицијата и го следи подемот на Џои Кофлин, од ситен криминалец до еден од најпознатите гангстери во Америка. Џои Кофлин, најмладиот син на угледниот бостонски полицаец, веќе одамна му го свртел грбот на своето строго и правилно воспитување. Сега, откако во текот на детството „дипломирал“ на ситни кражби.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt2361317/


ЛА ЛА ЛЕНД

Проекции: 
секој ден: 22:30

Режија: Damien Chazelle

Улоги: Ryan Gosling, Emma Stone, Rosemarie DeWitt, Terry Walters

Од сценаристот и режисер на фантастичниот Whiplash, доаѓа уште еден музички филм. Приказна за Себастијан, џез музичар што свири по ноќните барови и Миа, надежна актерка, која меѓу аудициите работи како келнерка и ги послужува филмските ѕвезди. Водени од желбата за успех што владее во Лос Анџелес, донесуваат одлуки што ги дефинираат нивните приоритети. Како што расте нивниот личен успех, така нивната љубов избледува.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3783958/БАЛЕРИНАТА И ВИКТОР

Проекции: 
викенд: 11:00

Режија: Eric Summer, Éric Warin

Улоги: Elle Fanning, Dane DeHaan, Maddie Ziegler, Carly Rae Jepsen

1879 година, Фелиси, сиромашно сираче што сонува да стане балерина, но нема ниту еден ден тренинг, бега од домот за сираци од руралната Бретања и оди во прекрасниот Париз, заедно со нејзиниот пријател, Виктор. Еден ден тие се разделуваат, кога  Виктор ќе почне да работи на Ајфеловата кула, а Фелиси оди на аудиција во Париската опера и балет, каде што се соочува со препотентната Камели. Без техника, но со голема енергија и решеност, Фелиси напредува со помошта на една поранешна прима балерина. Нејзината мотивираност и напорна работа ќе го претворат нејзиниот сон во реалност.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt2261287/


ПЕЈТЕ СО НАС 3D

Проекции: 
викенд: 13:00

Режија: Garth Jennings, Christophe Lourdelet

Улоги: Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Seth MacFarlane, Scarlett Johansson

Сместен во свет налик на нашиот, но населен само од животни, „Пејте со нас“ го претставува Бастер Мун, угледната коала, директор на некогаш големиот театар, кој со текот на времето пропаднал. Бастер е вечен оптимист, можеби малку живее во заблуда, но го сака својот театар и ќе направи сѐ за да го задржи. Сега, соочен со пропаѓањето на своите животни амбиции, ќе има последна можност на овој избледен скапоцен камен да му ја врати некогашната слава, така што ќе го продуцира најголемиот светски натпревар во пеење.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3470600/

 

АСАСИНС КРИД

Проекции: 
17:30

Режија: Justin Kurzel

Улоги: Marion Cotillard, Michael Fassbender, Essie Davis, Jeremy Irons

Асасинс крид е една од најуспешните акциони игри на денешницата, а ова е првиот филм снимен по неа.
Калум Линч (го игра Мајкл Фасбендер), открива дека е потомок на тајното друштво „Асасини“ благодарејќи на револуционерната технологија, која ги отклучува неговите генетски сеќавања.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt2094766/
ПАТНИЦИ

Проекции: 
работни денови: 13:00

Режија: Morten Tyldum

Улоги: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen, Andy Garcia, Laurence Fishburne

Вселенскиот брод Авалон, пренесува 5259 патници на друга планета во потрага по нов живот. Но, наскоро патувањето станува смртоносно, откако две комори за спиење ќе претрпат дефект и двајца патници ќе се разбудат 90 години пред да дојдат на крајната дестинација. Додека се обидуваат да ја откријат мистеријата зад нивното прерано будење, меѓу нив се развива привлечност… Сѐ до моментот кога бродот се расипува, а тие двајцата конечно ја откриваат застрашувачката вистина за прераното будење.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt1355644/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Забрани за сообраќај за тешки товарни возила има на планинските премини Стража и Ѓавато, како и на патниот правец крак Маврово - Дебар. ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Патниот правец...
Верски календар
Овој празник е еден од најголемите христијански празници. Познато е дека се празнувал уште во вториот век од христијанската ера. Конкретно е поврзан со крштевањето на Исус...
На денешен ден
- Македонската православна црква денеска го...
1419.- Во Стогодишната војна меѓу Франција и...
1736.- Во Гринок, Шкотска, е роден Џејмс Ват,...
1747.- Роден е германскиот астроном Јохан Елерт...