• РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Верувате во љубов? - некој ја прашал позната писателка.
-Верував се додека не се омажив - одговорила таа.
-А сега?
-Сега верувам како во Господ: ми рекле дека постои, но...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на сите останати државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и...
Верски календар
пророк Амос. Пророкот Амос потекнуваше од гратчето Текоа во Палестина. По занимање беше овчар. Како таков Бог го повика на пророчка служба. Го разобличуваше царот Озија и...
На денешен ден
1577.- Во Зиген е роден Петар Паул Рубенс,...
1867.- Во Аргиент е роден Луиџи Пирандело,...
1712.- Во Женева е роден Жан Жак Русо, француски...
1919.- Во Версај, кај Париз, е потпишан договор...