Трамп не успеа да го оспори сведочењето на адвокатот и актерката во филмови за возрасни

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп не успеа да го оспори сведочењето на Мајкл Коен и Сторми Даниелс на претстојното судење по обвинението дека неговиот поранешен адвокат и платил на актерката во филмови за возрасни да молчи за нивната средба.Поранешниот адвокат на Трамп, Коен пред изборите во 2016 година и платил на Даниелс да молчи за нивната средба во 2006 година.

Трамп минатиот месец побара од судијата да го блокира нивното сведочење, тврдејќи дека Коен во минатото лажел и најверојатно повторно ќе лаже, а Даниел ќе се обиде да го искористи судењето за да заработи од својата приказна.

Поранешниот претседател и иден републикански претседателски кандидат се изјасни како невин по 34 точки од обвинението за фалсификување на деловната документација, со што сакаше да скрие дека му платил на Коен да ја исплати Даниелс.

Судењето беше закажано на 5 март, но минатата недела беше пролонгирано за најмалку еден месец.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...