Неделен хороскоп Месечен хороскоп
од 13.01.2017 до 21.01.2017 01.01.2017 до 01.02.2017

Работа  на работното место вистински мрак. Ништо не се случува, ништо не мрда. Оние кои имаат свој бизнис нека се подготват за нервози и стресови. Периодов ќе бидат без работа. Но, веќе наредната седмица нештата ќе мрднат од мртва точка, повеќе активности очекувајте во последните денови од јануари. Значи немојте да се обвинувате себеси едноставно таков е периодот.
Љубов оние кои се во подолга  врска конечно се смирија и сега ќе вложуваат максимално во истата. Ова пак не значи дека ќе бидете светец, но се што треба ќе сторите само партнерот да е задоволен на секое поле .Оние слободните јарци ќе продолжат да бараат партнер но не со скрстени раце туку преку бурни ноќи, големи друштва и луди забави. Гледано од страна никогаш не  сте сами и навистина нема да ви биде досадно.
Здравје  свртете го тркалото во животот. Ваши среќни броеви се осум и пет, а среќни денови среда и сабота.

Работа  се чувствувате силни и решителни со што до неодамна не можевте да се пофалите. Овој период дури можете да бидете и добро рамо за плачење, ќе ја мотивирате и поттикнете својата работна околина. Вашата сила ќе се состои од обединување на нетрпеливата импулсивност, здравиот разум и издржливост кое  ви го дава Сатурн. Слободно може да кажеме дека ова е период на разумна сила која не доаѓа често на вашите порти, па затоа дајте се од себе и искористете ја. Иако ќе ви доаѓаат моменти да се развикате некому, немојте, послушајте совет од повозрасни колеги.
Љубов некои од вас кој се во врска постои можност истата да ја овековечат пред крајот на зимата. Сега веќе се чувствувате доволно сигурни и храбри да го изговорите судбоносното да. Оние пак кој се слободни наскоро ќе добијат покана од некој во хороскопски знак на еден интелигентен и полн со самодоверба близнак или лав. А, зошто да не?
Здравје вам ви треба чист воздух одете во природа и редовно проветрувајте ги просториите во кој престојувате.
Јарец
Дневен хороскоп
здравје љубов работа
ЈАРЕЦ (22.12-19.01)
Знак на месецот
Јарец ЈАРЕЦ
(22.12-19.01)
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби

IDIVIDI Сервиси
webmail
Пребарување
Пребарување по клучен збор во содржина