Морската сол чудотворен лек за вашето тело
Големото количество на витамин C кое го содржи солта делува како антиоксиданс кој ги уништува слободните радикали. Морската сол овозможува и
Враќање во форма по бременоста
Спроведувањето на радикални диети не е воопшто здрава опција бидејќи со тоа дополнително ќе го истоштите организмот, а можете да го добиете и сосема спротивниот ефект.
Вкусни брускети на италијански начин
Со малку стар леб, зачини и маслиново масло ќе имате лесен и економичен оброк по сечиј вкус. Можете самите да експериментирате...
Што консумираат слабите луѓе секој ден?
Одлични се бидејќи ја задоволуваат потребата за солено, а содржат толку малку калории што при нивното варење ќе потрошите повеќе отколку што ќе внесете...
  • РЕПЕРТОАРИ
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби

IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Делумно облачно

28°C
Битола
Делумно облачно
25°C
Охрид
Делумно облачно
32°C
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе ја прашува учителката:
Дали срцето има нозе?
Учителката збунето одговара
- Не Трпе зошто прашуваш?
- Па, татко ми цела вечер викаше "Срце отвори ги нозете, срце...
 
 
WEBmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Министерството за транспорт и врски информира дека е воведена времена измена на режим на сообраќај на државните патишта во Република Македонија, во период од 01.07 до 31.08. Се...
Верски календар
маченици Прокло и Илиариј. Во времето на римскиот император Трајан, свети Прокло беше осуден на смрт поради непочитување на јазичничките богови. Инаку, тој потекнуваше од селото...
На денешен ден
1925.- Во Скопје е родена Невена Георгиева Дуња,...
1945.- Со одлука на Европската консултативна...
1984.- Советскиот космонаут Светлана Савитцкаја...
1987.- Во Скопје умре Крсто Симовски, учесник во...