Меѓународниот саем за автомобили „ИАА мобилити“ во Минхен почнува денеска

Меѓународниот саем за автомобили „ИАА мобилити“ во Минхен, Германија, ги отвора вратите денеска. На него ќе бидат претставени водечките производители на возила од целиот свет.

Најголемиот автосаем во Германија се очекува да го отвори германскиот канцелар Олаф Шолц.На автосалонот во престолнината на германската покраина Баварија учествуваат и голем број производители на возила од цел свет, на пр. американската корпорација „Форд“, француски „Рено“, јапонски „Хонда мотор“ и кинески „БИД“. Меѓу најочекуваните новитети се и германските автомобилски концерни „Мерцедес“, „БМВ“ и „Фолксваген груп“, чиишто брендови се „Ауди“, „Сеат“, „Шкода“, „Порше“, „Бентли“ и „Ламборгини“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Шетаат две нули по пат и здогледу-
ваат една осмица.
-Види ја,сељанка,врзала каиш!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1818.- Францускиот научник Рене Лаенек во Париз,...
1874.- Умре Јонас Ангстрем, шведски физичар и...
1905.- Во Париз е роден Жан Пол Сартр, француски...
1935.- Во Париз (од 21 до 25 јуни) е одржан...