• РЕПЕРТОАРИ

Cineplexx кина


Репертоар 16.02.2017 - 22.02.2017г.

ГОЛЕМИОТ КИНЕСКИ ЅИД

Проекции: 
Четврток:  16:30, 20:30, 22:30
Останати денови: 17:15, 20:30, 22:30

Режија: Zhang Yimou

Улоги: Matt Damon, Jing Tian, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Andy Lau

Кога еден платеник (Мет Дејмон) ќе биде затворен во рамките на Големиот кинески ѕид, тој ја открива мистеријата позади едно од најголемите светски чуда.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt2034800/

 

ЗОНА ЗАМФИРОВА 2

Проекции: 
Четврток: 20:45
Останати денови: 17:40, 19:30

Режија: Jugo Radivojević

Улоги: Milan Vasić, Brankica Sebastijanović, Ljiljana Dragutinović, Nikola Ristanovski

Пристига вториот дел од популарниот српски филм „Зона Замфирова“
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3429340/

 

ПРСТЕНИ

Проекции: 
Секој ден: 15:00, 17:00, 19:00, 21:00, 22:50

Режија: F. Javier Gutiérrez

Улоги:  Matilda Lutz, Alex Roe, Johnny Galecki

Една млада жена добива застрашувачка клетва, која се заканува дека ќе и го земе животот за 7 дена.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt0498381/

 

50 НИЈАНСИ ПОТЕМНО

Проекции: 
Секој ден:  15:30, 16:15, 17:45, 18:30, 19:10, 20:00, 20:45, 21:30, 22:15

Режија: James Foley

Улоги: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Kim Basinger, Luke Grimes

Додека Кристијан се бори со своите внатрешни демони, Анастасија мора да се соочи со гневот и завидувањата на жените пред неа.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt4465564/


ЛЕГО БЕТМЕН

Проекции: 
Четврток: 16:00, 18:15
Петок и останати денови: 15:15
Викенд: 11:00, 13:00, 15:15

Режија: Chris McKay

Улоги: Will Arnett, Michael Cera, Rosario Dawson, Ralph Fiennes

Покрај криминалот во Готам Сити, Брус Вејн се соочува и со воспитување на посвоеното дете.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt4116284/

 

ЛЕГО БЕТМЕН 3D

Проекции: 
Четврток: 15:15, 17:15
Петок и останати денови: 16:00, 18:15
Викенд: 12:00, 14:00, 16:00, 18:15

Режија: Chris McKay

Улоги: Will Arnett, Michael Cera, Rosario Dawson, Ralph Fiennes

Покрај криминалот во Готам Сити, Брус Вејн се соочува и со воспитување на посвоеното дете.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt4116284/

 

ПРИТАЕНО ЗЛО: ПОСЛЕДНО ПОГЛАВЈЕ 3D

Проекции: 
Секој ден: 16:45

Режија: Paul W.S. Anderson

Улоги: Milla Jovovich, Ali Larter, Iain Glen, Shawn Roberts

Продолжувајќи онаму каде што застана дејствието во филмот „Притаено зло: Освета“, човештвото стои на стаклени нозе во Вашингтон. Како единствен преживеан од последниот напад над немртвите орди, Алис мора да се врати онаму каде што започна кошмарот во Ракун Сити.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt2592614/


 

ЗЛАТО

Проекции: 
Секој ден: 23:00

Режија: Stephen Gaghan

Улоги: Bryce Dallas Howard, Matthew McConaughey, Toby Kebbell, Rachael Taylor, Edgar Ramírez

Несреќниот бизнисмен Кени Велс (Метју Меконахи) се здружува со геологот Мајк Акоста (Едгар Рамирез) за потрага на злато во неоткриените џунгли во Индонезиа
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt1800302/

 

ХХХ: ВРАЌАЊЕТО НА КСАНДЕР КЕЈЏ 3D

Проекции: 
Секој ден: 17:30, 20:15, 22:40

Режија: D.J. Caruso

Улоги: Vin Diesel, Samuel L. Jackson, Ruby Rose, Nina Dobrev, Rory McCann

Ксандер Кејџ е сметан за мртов по еден инцидент, иако тој тајно се враќа во акција со нова, тешка задача заедно со неговиот управувач Август Гибонс
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt1293847/
ХХХ: ВРАЌАЊЕТО НА КСАНДЕР КЕЈЏ

Проекции: 
Четврток: 21:40

Режија: D.J. Caruso

Улоги: Vin Diesel, Samuel L. Jackson, Ruby Rose, Nina Dobrev, Rory McCann

Ксандер Кејџ е сметан за мртов по еден инцидент, иако тој тајно се враќа во акција со нова, тешка задача заедно со неговиот управувач Август Гибонс
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt1293847/
ЛА ЛА ЛЕНД

Проекции: 
Четврток: 18:45, 22:00
Остнати денови: 19:20, 21:15

Режија: Damien Chazelle

Улоги: Emma Stone, Ryan Gosling, John Legend, J.K. Simmons

Џез пијанист се заљубува во надежна актерка од Лос Анџелес
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3783958/
ЗОШТО ТОЈ

Проекции: 
Секој ден освен Четврток: 22:00

Режија: John Hamburg

Улоги: James Franco, Bryan Cranston, Zoey Deutch

За време на еден празник, Нед (Кренстон) заштитнички настроен татко и неговата фамилија доаѓаат во посета на нивната ќерка студентка (Дојч) каде што Нед ја запознава својата најголема ноќна морa: нејзиниот љубезен, социјално заостанат, но изразено богат дечко Лерд (Франко).
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt4501244/
АСАСИНС КРИД 3D

Секој ден: 
Викенд: 13:30

Режија: Justin Kurzel

Улоги: Michael Fassbender, Marion Cotillard

„Асасинс крид“ е една од најуспешните акциони ири на денешницата, а ова е прв филм снимен според неа.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt2094766/
ПАТНИЦИ 3D

Проекции: 
Секој ден: 12:30, 14:40

Режија: Morten Tyldum

Улоги: Chris Pratt, Jennifer Lawrence

Вселенски брод патува кон далечна колонизирана планета и транспортира илјадници луѓе. Бродот претрпува дефект кај коморите за спиење при што двајца патници се будат 90 години порано.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt1355644/
СИНГ

Проекции: 
Секој ден: 11:40, 13:45

Режија: Garth Jennings

Улоги: Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Seth MacFarlane, Scarlett Johansson, Taron Egerton

Коалата Бастер Мун има само една шанса да го врати во живот неговиот запуштен и заборавен театар организирајќи ја најголемата аудиција во пеење.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3470600/

 

ВАИЈАНА 3D

Проекции: 
Викенд: 12:15, 14:20

Режија: Ron Clements, John Musker

Улоги: Auli’i Cravalho, Dwayne Johnson, Rachel House, Temuera Morrison

Од студиото за анимација на Дизни ни доаѓа „Ваијана“, компјутерски анимиран филм за тинејџерката авантуристка, која отпловува на опасна мисија за да го спаси својот народ. Во текот на своето патување Ваијана го сретнува некогаш моќниот полубог Мауи, кој ја води низ нејзината мисија да стане врвна навигаторка. Тие заедно пловат преку океанот во опасната авантура, полна со акција. Сретнуваат џиновски чудовишта, духови, ликови од митологијата, а Ваијана воедно ќе ја оствари древната мисија на своите предци и открива нешто што отсекогаш го барала – својот сопствен идентитет.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3521164/
БАЛЕРИНАТА И ВИКТОР 3D

Проекции: 
Викенд: 11:20, 13:15

Режија: Eric Summer, Éric Warin

Улоги: Elle Fanning, Dane DeHaan, Maddie Ziegler, Carly Rae Jepsen

Сираче сонува да стане балерина и бега од запоставената Бретања за Париз, каде успева да положи тест на местото на друго девојче и станува ученик во Гранд Опера Хаус.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt2261287/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Скопје
Н/А
Нема
Скопје
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој старец кој никогашне бил
на лекар оди на преглед.Влегува
во болницата и застанува на
шалтер,а сестрата го прашува:
-Повелете господине.
-Сакам да разговарам со...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Денеска на патниот правец А2 Кичево – Охрид, после...
Верски календар
свештеномаченик Харалампиј. Свети Харалампиј бил епископ на градот Магнезија, Тесалија. Мудар старец. Во текот на 113-те години од својот живот бестрашно го проповедал Христос...
На денешен ден
1574.- Изби верската војна меѓу француските...
1685.- Во Хале е роден Георг Фридрих Хендл,...
1792.- Умре англискиот сликар Џошуа Рејнолдс,...
1821.- Умре англискиот писател Џон Китс, еден од...