• РЕПЕРТОАРИ

Cineplexx кина


Репертоар 16.03.2017 - 22.03.2017г.

УБАВИЦАТА И ЅВЕРОТ 3D

Проекции: 
Секој Ден освен четврток:
15:00, 17:30, 20:00, 21:30
Четврток: 15:00, 17:30, 20:00, 20:15, 20:30
Викенд: 12:00, 15:00, 17:30, 20:00, 21:30

Режија: Bill Condon

Улоги: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad, Ian McKellan, Emma Thompson

Адаптација на познатата дизниева бајка за монструозниот принц и младата девојка кои што се заљубуваат.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt2771200/

 

УБАВИЦАТА И ЅВЕРОТ

Проекции: 
Секој Ден освен четврток: 16:00, 18:45
Четврток: 16:00
Сабота: 13:00, 16:00, 18:45
Недела: 13:00, 19:00

Режија: Bill Condon

Улоги: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad, Ian McKellan, Emma Thompson

Адаптација на познатата дизниева бајка за монструозниот принц и младата девојка кои што се заљубуваат.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt2771200/
ЛОГАН

Проекции: 
Секој Ден освен четврток: 16:15, 18:15, 19:15, 21:00, 22:30
Четврток: 16:15, 18:15, 21:00, 22:30
Викенд: 13:30, 16:15, 18:15, 19:15, 21:00, 22:30

Режија: James Mangold

Улоги: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Richard E. Grant

Во блиска иднина, остарениот Волверин и професорот Икс мора да го заштитат младиот женски клон на Волверин од злобната корпорација на Натаниел Есекс.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3315342/

 

КОНГ: ОСТРОВОТ НА ЧЕРЕПИТЕ 3D

Проекции: 
Секој Ден: 16:30, 19:30, 22:00
Викенд: 14:15, 16:30, 19:30, 22:00

Режија: Jordan Vogt-Roberts

Улоги: Tom Hiddleston, Brie Larson, Corey Hawkins, Samuel L. Jackson, John C. Reilly

Тим составен од истражувачи и војници патуваат низ непознат остров во Пацификот, незнаејќи дека поминуваат низ територијата на едно големо, мистично чудовиште, Конг.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3731562/

 

САМО Е КРАЈОТ НА СВЕТОТ

Проекции: 
Секој ден: 17:00

Режија: Xavier Dolan

Улоги: Gaspard Ulliel, Marion Cotillard, Vincent Cassel, Léa Seydoux

После 12 години отсуство, писателот се враќа во својот роден град, планирајќи да ја објави својата престојна смрт на фамилијата поради тешки болести.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt4645368/
ЏЕЈСОН БОРН

Проекции: 
Петок: 20:15

Режија: Paul Greengrass

Улоги: Matt Damon, Julia Stiles, Vincent Cassel, Tommy Lee Jones

Мет Дејмон се враќа во неговата најпозната улога на Џејсон Борн.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt4196776/

 

БОСТОНСКИ ХЕРОИ

Проекции: 
Секој ден: 17:15, 19:40, 22:10

Режија: Peter Berg

Улоги: Mark Wahlberg, Michelle Monaghan, John Goodman, Kevin Bacon, J.K. Simmons

Приказна за терористичкиот напад на Бостонскиот маратон во 2013 и последиците од него, кога целиот град се вклучува во потера за пронаоѓање на терористите.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt4572514/

 

ЏЕК РИЧЕР

Проекции: 
Среда: 22:45

Режија: Edward Zwick

Улоги: Tom Cruise, Cobie Smulders, Danika Yarosh, Austin Hébert

Џек Ричер мора да ја открие вистината зад големиот владин заговор со цел да го исчисти своето име. Како бегалец од законот, Ричер открива тајна од минатото која може да му го промени животот засекогаш.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3393786/
КАПЕТАН АМЕРИКА

Проекции: 
Понеделник: 22:45

Режија: Anthony Russo, Joe Russo

Улоги: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Daniel Brühl, Jeremy Renner

Марвеловиот „Капетан Америка – Граѓанска војна“ продолжува таму каде што филмот „Одмаздници – Ерата на Ултрон“ заврши. Стив Роџерс ќе го води новиот тим на Одмаздниците за зачувување на човештвото.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3498820/СОЈУЗНИЦИ

Проекции: 
Понеделник: 20:15

Режија: Robert Zemeckis

Улоги: Brad Pitt, Marion Cotillard, Lizzy Caplan, Jared Harris

Во 1942 година, офицер за разузнавање во Северна Африка се соочува со жена-борец од Францускиот отпор во смртоносна мисија зад непријателските линии. Кога тие повторно ќе се сретнат во Лондон, нивната врска е тестирана од страна на притисоците на војната.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3640424/ДЕДПУЛ

Проекции: 
Сабота: 22:45

Режија: Tim Miller

Улоги: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein, T.J. Miller

Заснован на Марвеловиот антихерој, филмот „Дедпул“ ни раскажува за поранешниот оперативец на Специјалните единици кој станал платеник.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt1431045/

 

БЕБЕТО НА БРИЏИТ ЏОНС

Проекции: 
Петок: 22:45

Режија: Sharon Maguire

Улоги: Renee Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey

По разидувањето со Марк Дарси ( Фирт), планот на Бриџит( Зелвегер) „среќни до крајот на животот“ не оди како што треба.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt1473832/
ЏОН ВИК 2

Проекции: 
Секој ден освен четврток: 20:45, 22:20
Четврток: 19:00, 22:20

Режија: Chad Stahelski

Улоги: Keanu Reeves, Common, Laurence Fishburne, Riccardo Scamarcio, Ian McShane

Погледнете ги новите авантури на поранешниот платен убиец Џон Вик.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt4425200/

 

ТАЈНА СЛУЖБА

Проекции: 
Вторник: 20:15

Режија: Rawson Marshall Thurber

Улоги: Dwayne Johnson, Kevin Hart

Акциската супер-ѕвезда Двејн Џонсон и комичарот Кевин Харт ќе ги гледаме заедно во акциската комедија Тајна служба!
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt1489889/

 

ЗОНА ЗАМФИРОВА 2

Проекции: 
Секој ден освен четврток: 19:00, 20:30
Четврток: 18:30, 20:30

Режија: Jugo Radivojević

Улоги: Milan Vasić, Brankica Sebastijanović, Ljiljana Dragutinović, Nikola Ristanovski

Пристига вториот дел од популарниот српски филм „Зона Замфирова“
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3429340/

 

ПРСТЕНИ

Проекции: 
Секој ден: 23:00

Режија: F. Javier Gutiérrez

Улоги:  Matilda Lutz, Alex Roe, Johnny Galecki

Една млада жена добива застрашувачка клетва, која се заканува дека ќе и го земе животот за 7 дена.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt0498381/

 

50 НИЈАНСИ ПОТЕМНО

Проекции: 
Секој ден: 21:45

Режија: James Foley

Улоги: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Kim Basinger, Luke Grimes

Додека Кристијан се бори со своите внатрешни демони, Анастасија мора да се соочи со гневот и завидувањата на жените пред неа.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt4465564/

 

ШТРКОТ РИЧАРД 3D

Проекции: 
Секој ден: 15:10, 16:50, 18:30
Викенд: 11:00, 13:15, 15:10, 16:50, 18:30

Режија: Toby Genkel, Reza Memari

Улоги: /

Напуштен по раѓање и израснат од штркови, врабецот-тинејџер Ричард смета дека е еден од нив. Но кога доаѓа времето да се мигрира во Африка, неговото семејство на штркови е присилено да му го откријат неговиот вистински идентитет и да го остават сам во шумата, со оглед на тоа што тој не би го преживеал патот.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3823116/


ШТРКОТ РИЧАРД

Проекции: 
Викенд: 12:15, 14:45

Режија: Toby Genkel, Reza Memari

Улоги: /

Напуштен по раѓање и израснат од штркови, врабецот-тинејџер Ричард смета дека е еден од нив. Но кога доаѓа времето да се мигрира во Африка, неговото семејство на штркови е присилено да му го откријат неговиот вистински идентитет и да го остават сам во шумата, со оглед на тоа што тој не би го преживеал патот.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3823116/

 

АВ АВ ЅВЕЗДА 3D

Проекции: 
Секој ден: 15:30, 16:40
Викенд: 11:45, 13:50, 15:30, 16:40

Режија: Ash Brannon

Улоги: Luke Wilson, Eddie Izzard, J.K. Simmons

Кога од небо ќе падне радио во рацете на тибетски мастиф, тој го напушта домот и во потрага по неговиот сон да стане музичар, се случуваат неколку неочекувани настани.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt2822672/

 

БАРАЈЌИ ЈА ДОРИ

Проекции: 
Вторник и Четврток: 15:45, 17:50

Режија: Andrew Stanton, Angus MacLane

Улоги: Ellen DeGeneres, Albert Brooks, Diane Keaton, Eugene Levy, Ty Burrell

Дизни Пиксаровиот филм „Барајќи ја Дори“ ќе ги врати на големите екрани омилените ликови на сите: заборавената сина риба која живее среќно на гребенот со Немо и Марлин.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt2277860/


КНИГА ЗА ЏУНГЛАТА

Проекции: 
Петок и Понеделник: 15:45, 17:50

Режија: Jon Favreau

Улоги: Scarlett Johansson, Idris Elba, Ben Kingsley

Момче сирак е одгледан во џунглата со помош на глутница волци, мечка и црн пантер.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3040964/

 

ЛЕГО БЕТМЕН

Проекции: 
Викенд: 11:15

Режија: Chris McKay

Улоги: Will Arnett, Michael Cera, Rosario Dawson, Ralph Fiennes

Покрај криминалот во Готам Сити, Брус Вејн се соочува и со воспитување на посвоеното дете.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt4116284/

 

ЛЕГО БЕТМЕН 3D

Проекции: 
Викенд: 12:30, 14:30

Режија: Chris McKay

Улоги: Will Arnett, Michael Cera, Rosario Dawson, Ralph Fiennes

Покрај криминалот во Готам Сити, Брус Вејн се соочува и со воспитување на посвоеното дете.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt4116284/

 

СИНГ

Проекции: 
Сабота: 11:30, 13:40
Среда: 15:45, 17:50

Режија: Garth Jennings

Улоги: Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Seth MacFarlane, Scarlett Johansson, Taron Egerton

Коалата Бастер Мун има само една шанса да го врати во живот неговиот запуштен и заборавен театар организирајќи ја најголемата аудиција во пеење.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3470600/

 

ВАИЈАНА

Проекции: 
Недела: 15:45, 17:50

Режија: Ron Clements, John Musker

Улоги: Auli’i Cravalho, Dwayne Johnson, Rachel House, Temuera Morrison

Од студиото за анимација на Дизни ни доаѓа „Ваијана“, компјутерски анимиран филм за тинејџерката авантуристка, која отпловува на опасна мисија за да го спаси својот народ. Во текот на своето патување Ваијана го сретнува некогаш моќниот полубог Мауи, кој ја води низ нејзината мисија да стане врвна навигаторка. Тие заедно пловат преку океанот во опасната авантура, полна со акција. Сретнуваат џиновски чудовишта, духови, ликови од митологијата, а Ваијана воедно ќе ја оствари древната мисија на своите предци и открива нешто што отсекогаш го барала – својот сопствен идентитет.
Повеќе информации: http://www.imdb.com/title/tt3521164/
Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Како Црногорци градат автопат?
- Ќе направат 10 километри и ќе стават знак "итн."

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
06:00 СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на...
Верски календар
маченик Кодрат Коринтски. Кога во 249 година по Христа на римскиот престол дојде царот Декиј Трајан, за христијаните започна еден од најлутите прогони. Многумина беа затворени....
На денешен ден
- Светски ден на метеорологијата
1309.- Папата Клемент Петти ја премести папската...
1616.- Во Сратфорд на Ејвон умре Вилијам...
1801.- Незадоволните дворски офицери го убија...