„Тојота“ повлекува 1,8 милиони „RAV4“ возила

Јапонската автомобилска компанија „Тојота“ објави дека се повлекуваат најмалку 1,8 милиони возила „RAV4“ произведени од 2013. до 2018 година, поради недоволна безбедност и опасност од пожар.-Нагло движење може да предизвика позитивниот крај на батеријата да дојде во допир со стегачот за задржување на батеријата и да направи краток спој, се вели во соопштението.

Се наведува дека и некои заменски батерии во овие теренци не се со правилна големина и може да се откачат, па така да предизвикаат пожар при нагло завртување на автомобилот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Шетаат две нули по пат и здогледу-
ваат една осмица.
-Види ја,сељанка,врзала каиш!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1818.- Францускиот научник Рене Лаенек во Париз,...
1874.- Умре Јонас Ангстрем, шведски физичар и...
1905.- Во Париз е роден Жан Пол Сартр, француски...
1935.- Во Париз (од 21 до 25 јуни) е одржан...