„КИА“ претстави ново издание на својот најмал модел „Пиканто“

Јужнокорејскиот производител на автомобили „КИА“ го претстави новото издание на својот најмал модел, којшто според многумина, е најсооодветен за градско возење. Се работи за четвртата генерација на возилото „Пиканто“.

Новиот автомобил, патем, нуди пакети „ГТ-Лајн“, со малку видоизменета каросерија инспирирана од моделот „Ниро“, како и нов дизајн на предните и задните ЛЕД-светла. Moжеби најдобриот пакет, сепак, доаѓа со алуминиумски бандажи од 40 сантиметри.

Во новата кабина централното место го зазема 20-сантиметарската контролна табла, а впечатлива е и дигиталната инструмент-табла, како и подвижниот покрив.

Новото „Пиканто“ има еднолитарски трицилиндричен или 1,2-литарски четирицилиндричен атмосферски бензински мотори, чии спецификации сѐ уште не се објавени, а за преносот на силата е предвиден рачен 5-брзински менувач.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Шетаат две нули по пат и здогледу-
ваат една осмица.
-Види ја,сељанка,врзала каиш!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1818.- Францускиот научник Рене Лаенек во Париз,...
1874.- Умре Јонас Ангстрем, шведски физичар и...
1905.- Во Париз е роден Жан Пол Сартр, француски...
1935.- Во Париз (од 21 до 25 јуни) е одржан...