Неделен хороскоп Месечен хороскоп
од 17.03.2018 до 24.03.2018 01.03.2018 до 01.04.2018

Работа  не расипувајте си ја силата и енергијата на работи само како би докажале дека сте во право, туку позанимавајте се со оние кои не можат да чекаат. Затоа искористете ја моменталната поволна состојба и направете што повеќе работи. На самиот почеток од седмицата искористете ги шансите и максимално ангажирајте се. Секој изгубен ден ќе значи помалку добивка за вас. Работите поврзани со странство или спорт на било кој начин ви носат голема заработувачка. Особено бидете активни на 20-ти март. Со еден збор оваа седмица ќе ви биде потребна кондиција и издржливост.
Љубов на емотивен план ве очекува хармонија. Ние ви препорачуваме колку што можете да уживате во среќата. Патувањето  ќе биде само во прилог на вашите планови. Оние слободните овни ги очекува романса на 21-ви март, која нема да замине подалеку од вовед во играта, што се разбира нема да ја задоволи страста во вас па спас ќе мора да барате на друго место.
Здравје големиот број активности носат и ризици со себе па затоа бидете внимателни од повреди. Исто така постои опасност од погрешна дијагноза затоа послушајте барем две мислења.

Работа  некаде во некои сегменти погрешно ја проценивте ситуацијата и сега можни се некои пропусти. Ќе има некој, од вашата работна околина  во знакот на јарец ,кој ќе ве наведува на погрешни чекори, затоа наш совет е, се да работите сами. Вакви дволични пријатели, навистина не ви се потребни. Особено обрнете внимание во периодот до 12 март. Од 15 веќе работите ќе тргнат по нагорна линија. Во текот на тој период ќе бидете насочени кон размислување и дејствување врз стабилни основи. За цело тоа време бидете присебни и дипломатски насочени. Ова особено важи за овни кои се поврзани со судството. Оние родените од првата декада нека внимаваат на средба која ќе се случи во ден вторник на почетокот на месецот.
Љубов оние кои се во врска ќе ја зацврстат истата. Ќе имате посебни чувства кон партнерот кој ќе предизвикаат вистинска експлозија во вас. Слободните нека се подготват  за кратка страсна авантура во почетокот на месецот. Од 10 март постои можност да сретнете личност која ќе го измени вашиот живот.
Здравје  можни се болести поврзани со крвниот притисок, главоболките ќе бидат само нивни резултат. Практикувајте зумба.
Овен
Дневен хороскоп
здравје љубов работа
ОВЕН (21.03-19.04)
  • РЕПЕРТОАРИ
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби

IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се подготвуваат маж и жена да излезат некаде. Мажот е веќе нестрплив и не може повеќе да ја чека госпоѓата да се накинџури:
-Ајде бе, мајку му... Кога ќе бидеш веќе еднаш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
На 20.03.2018 година од 11:30 часот сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на с.Трница кој беше во прекин поради одрон на земја, е целосно нормализиран....
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на поезијата
- Ден на пролетта
1556.- Кентерберијскиот надбискуп Томас Кренмер...
1685.- Во Ајзенах е роден Јохан Себастијан Бах,...
1804.- Стапи на сила Наполеоновиот кодекс,...